Миколаївський район (Одеська область)







































Миколаївський район

Розташування району
Район на карті області
Основні дані

Країна:

Україна Україна

Область/АРК:

Одеська область

Код КОАТУУ:
5123500000

Утворений:

1945 р.

Населення:

16 043 (на 1.02.2016)

Площа:
1093 км²

Густота:
15.2 осіб/км²

Тел. код:
+380-4857

Поштові індекси:
67000—67053
Населені пункти та ради

Районний центр:
смт Миколаївка

Селищні ради:
1

Сільські ради:
12

Смт:
1

Села:
45

Мапа району
Мапа району
Районна влада

Адреса:
67000, Одеська обл., Миколаївський р-н, смт. Миколаївка, вул. Леніна, 71, 2-62-16

Веб-сторінка:

Миколаївська РДА

Голова РДА:
Варивода Олег Миколайович

Голова ради:
Купченко Віктор
Мапа





Commons-logo.svgМиколаївський район у Вікісховищі


Микола́ївський райо́н розташований в північно—східній частині Одеської області.
Районний центр: смт Миколаївка.




Зміст





  • 1 Загальні відомості


  • 2 Історія


  • 3 Географія


  • 4 Населення


  • 5 Промисловість


  • 6 Транспорт


  • 7 Соціальна сфера


  • 8 Проблемні питання


  • 9 Видатні особистості


  • 10 Політика


  • 11 Примітки


  • 12 Джерела




Загальні відомості |


Район сільськогосподарської спрямованості, основний напрямок сільськогосподарських підприємств — зерно—м'ясо—молочний розвиток.


Територія району — 109,3 тис.га.в тому числі сільськогосподарських угідь — 95,8 тис. га., із них ріллі 80,1 тис. га. територіально межує з півдня — з Березівським районом Одеської області, з заходу — з Ширяївським районом Одеської області, з півночі — з Любашівським районом Одеської області і Врадіївським районом Миколаївської області.


Адміністративний і культурний центр району — селище міського типу Миколаївка (до 1945 року — Миколаївка Друга), розташоване в північно—східній частині району на відстані 153 км від обласного центра. До найближчої залізничної станції Колосівка (на лінії Одеса — Помічна) — 38 км.


Населення району становить 17349 тис. чол., міські поселення 3146 чол., сільська місцевість 14203 чол., пенсіонерів — 5095 осіб.



Історія |


Поблизу села виявлена мезолітична стоянка (13—18 тис. років тому). Миколаївка, як свідчать історичні джерела, заснована у ХУІІІ столітті і належала надвірному раднику Хаїмову. В 1795 році налічувалось 65 дворів з населенням 261 чоловік. На початку XIX століття кількість жителів збільшилась за рахунок переселених сюди кріпаків з містечка Ак–Мечеть (нині село Прибужжя Доманівського району). У другій половині XIX століття Миколаївка згадується вже як волосний центр (Миколаївська друга волость).


Район утворено 25 травня 1945 року розукрупненням Андрієво-Іванівського району з центром в с. Миколаївка Друга та передачею сільрад: Миколаївська, Антонюківська, Благовіщенська[1] (Новопетрівська), Василівська (Василівка), Дружелюбівська (Дружелюбівка), Любов-Олександрівська[2] (Олексіївська), Переселенська (Переселенці), Романівська (Романівка), Софіївська (Софіївка), Ульяновська сільські ради.[3]


05.02.1965 Указом Президії Верховної Ради Української РСР
село Копи Миколаївської сільради Миколаївського району передано до складу Доманівського району Миколаївської області з підпорядкуванням села Володимирівській сільській Раді.[4]



Географія |


Миколаївський район засновано у 1946 році. Миколаївський район знаходиться на окраїні Російської платформи в Причорноморському степу і характеризується помірно континентальним степовим кліматом.


На території району відсутні значні водойми. З півночі на південь він перетинається долинами і балками річок Тилігул і Чичиклія, які пересихають влітку. Уздовж русел цих річок, в основному, і розташовані села району, які мають витягнуту конфігурацію, неорганізовану забудову, у ряді випадків з однією вулицею, що забудована з однієї або двох сторін.



Населення |


Населення району мешкає в 44 населених пунктах (із них 1 селище міського типу), що входять до селищної та 12 сільських рад. Чисельність населення району становить 17635 осіб, кількість його скорочується.



Промисловість |


Промисловість району представлена — ТОВ «Миколаївський сирзавод», хлібозавод ТОВ «Марина» та ТОВ «Миколаївська друкарня».


Торговельну діяльність в районі здійснюють 118 об'єктів торгівлі та громадського харчування, загальна торгова площа становить понад 6640 м².


В процесі реформування агропромислового комплексу району на базі колишніх колективних сільськогосподарських підприємств створено нові формування:


— приватні підприємства — 20


— товариства з обмеженою відповідальністю — 35


— фермерські господарства — 267


Сільське господарство спеціалізується на виробництві зерна.


Триває розвиток підприємництва та інших видів економічної діяльності.


Житловий фонд становить 8771 двір.



Транспорт |


Територією району проходить автошлях E95М05.



Соціальна сфера |


В районі функціонують аграрний ліцей, 16 загальноосвітніх шкіл, дві школи—інтернати, 3 — навчально—виховних об'єднання, дитяча музична школа, дитячо—юнацька спортивна школа, 9 дитячих дошкільних закладів.


Медична допомога жителям району надається Миколаївською центральною районною лікарнею, 1 дільничною лікарнею, 1 сільською дільничною амбулаторією та 24 фельдшерсько—акушерськими пунктами.


В районі зареєстровано 40 політичних партій, 16 громадських об'єднань, 15 релігійних громад, розташовано 2 музеї (історико—краєзнавчий та імені С. Олійника) з пам'яток архітектури та культури (палац Куріса в с Ісаєве, Свято—Миколаївська церква в с. Романівка, пам'ятник Т. Г. Шевченку в смт Миколаївка).



Проблемні питання |


— газифікація Миколаївської ЗОШ та центральної районної лікарні;


— капітальний ремонт мосту через р. Чичиклія;


— капітальний ремонт фельдшерсько—акушерського пункту с. Скосарівка, опалювальної системи Стрюківської ЗОШ та адмінбудинку смт Миколаївка,


— капітальний ремонт доріг вулицями смт Миколаївка;


— виготовлення технічної документації на 16 — ти квартирний житловий будинок в смт Миколаївка та на реконструкцію спортивного залу і їдальні Миколаївської ЗОШ;



Видатні особистості |


У селі Левадівка проживав Степан Олійник — український письменник-сатирик.



Політика |


25 травня 2014 року відбулися Президентські вибори України. У межах Миколаївського району було створено 28 виборчих дільниць. Явка на виборах складала — 52,46 % (проголосували 7 322 із 13 956 виборців). Найбільшу кількість голосів отримав Петро Порошенко — 46,85 % (3 430 виборців); Юлія Тимошенко — 20,88 % (1 529 виборців), Сергій Тігіпко — 8,59 % (629 виборців), Олег Ляшко — 7,51 % (550 виборців). Решта кандидатів набрали меншу кількість голосів. Кількість недійсних або зіпсованих бюлетенів — 1,66 %.[5]



Примітки |




  1. Карта РККА L-36 (А), 1941


  2. Карта РККА L-36 (А), 1941(рос.)


  3. Українська РСР: Адміністративно-територіальний поділ (на 1 вересня 1946 року) / М. Ф. Попівський (відп. ред.). — 1 вид. — К. : Українське видавництво політичної літератури, 1947. — С. 383.


  4. Про внесення змін до Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 4 січня 1965 року «Про внесення змін в адміністративне районування Української РСР»


  5. ПроКом, ТОВ НВП. Центральна виборча комісія - ІАС "Вибори Президента України". www.cvk.gov.ua. Процитовано 2016-03-31. 



Джерела |




  • Сайт Миколаївського району

  • Миколаївська райрада


  • Миколаївський район — Інформаційно-пізнавальний сайт | Одеська область у складі УРСР (На основі матеріалів енциклопедичного видання про історію міст та сіл України, том — Історія міст і сіл Української РСР. Одеська область. — К.: Головна редакція УРЕ АН УРСР, 1969. — 911 с.)













Любашівський район

Миколаївська область
(Врадіївський район)


Ширяївський район

Gray compass rose.svg

Миколаївська область
(Доманівський район)

Ширяївський район

Березівський район

Березівський район

Popular posts from this blog

1928 у кіно

Захаров Федір Захарович

Ель Греко