Кліп
Кліп, відеокліп (англ. video clip) — в основному короткий за тривалістю (біля 4-5 хвилин) відрізок відео у музичному супроводі. Також часто вживаним є термін музичний кліп, коли йдеться про відео до певної музичної композиції.
На сьогодні існує багато телевізійних каналів, головною тематикою яких є музичні кліпи (українські: M1, O-TV, Enter Musik тощо; зарубіжні: MTV, Viva, VH1 та інші). Існують хіт-паради, де шляхом голосування (в інтернеті, за SMS) визначають найкращі кліпи.
Зміст
1 Музичні відеокліпи
2 Кінокліп
3 Див. також
4 Посилання
Музичні відеокліпи |
Музичний відеокліп призначений для ілюстрації пісні або музичної композиції. Відеокліпи в основному знімаються для показу по ТБ або в мережі Інтернет. Також кадри з кліпів часто супроводжують виконання пісні на концертах. Вони використовуються для просування альбому або синглу на ТБ.
Перші відеокліпи у форматі короткометражних фільмів на музику з'явилися ще на початку XX століття, але справжній розвиток отримали в 1960-ті на BBC. З поширенням телебачення, кліпи стали важливою частиною просування артиста. Перші шанувальники могли побачити своїх кумирів в основному на концертах і фотографіях. Тепер же для виконавців поп-музики стало так само важливо знімати якісні та оригінальні відеокліпи, як і виступати наживо. Найважливішою подією в історії музичного відеокліпу стала поява в 1979 році телеканалу MTV, який відшліфував сучасну культуру відеокліпу.
Музичні відеокліпи популярних виконавців знімають професійні режисери-кліпмейкери. Окремі кліпи за бюджетом можуть перевищувати кілька мільйонів доларів. У дорогих кліпах задіюються професійні актори, спецефекти, комп'ютерна графіка. У той же час, існують такі різновиди музичних відеокліпів, як концертний кліп (професійний запис фрагмента концерту, яка використовується для просування на ТБ) та анімаційний кліп, в якому під музику накладено анімований відеоряд.
Кінокліп |
Відеокліпи, як вид мистецтва, вийшли з повнометражного кіно в 1970-х роках, яке шукало нові форми м'юзиклів і яскраву подачу музичного матеріалу. У таких фільмах режисери застосовували прийоми компонування відеоряду на основі пісні, використовуючи сцени і ефекти, безпосередньо не пов'язані з поточним сюжетом. Приклади фільмів кліпового формату:
«Стіна» (1982) (англ. The Wall) — кінофільм режисера Алана Паркера за сценарієм Роджера Вотерса.
«Сезон чудес» (1985) — художній, музичний фільм режисера Георгія Юнгвальд-Хилькевича за повістю Сергія Абрамова «Мелодія раннього ранку».
«Вище Веселки» (1986) — музичний художній фільм за однойменною повістю Сергія Абрамова, знімався в Таллінні (Естонія) Одеською кіностудією.
«А́сса» (1987) — фільм Сергія Соловйова. Перша частина трилогії режисера «Асса».
Кінокліпи (незалежні епізоди повнометражного кіно), з таким відеодизайном, згодом використовувалися, як окремі закінчені твори. І в такому вигляді широко транслювалися на ТБ і випускалися на відеоносіях.
Див. також |
- Кінематограф
- Трейлер
- AMV