IELTS
IELTS (від англ. International English Language Testing System) — міжнародна система тестування англійської мови. Спільно керується Кембриджським університетом, Британською радою та «IDP Education Australia», заснована 1989 року.
Існують дві версії тесту: Academic та General Training:
- Перша, Academic, призначена для тих, хто прагне вступати до університетів та інших ЗВО, а також для фахівців, таких як лікарі або середній медичний персонал, які хочуть вчитися чи проходити практику в англомовній країні.
- Друга, General Training, призначена для тих, хто планує отримати позаакадемічне навчання або набути досвід роботи у тій чи іншій сфері, або імігрувати.
Загально відомо, що тести з читання та письма для версії Academic набагато складніші за тести для General Training через відмінності у рівні інтелектуальної та академічної суворості між двома версіями.
IELTS визнається більшістю австралійських, британських, канадських, ірландських, новозеландських і південноафриканських ЗВО, понад 2000 академічних інституцій у Сполучених Штатах та низкою професійних організацій. Цей тест є також необхідною умовою для імміграції до Австралії та Канади. Він критикувався у Канаді, тому що англійські акценти, що вживаються у секції Listening, дуже далекі від тих, що використовуються у типовому канадському діалекті.
Результат IELTS або Test Report Form (TRF — див. нижче) є чинним впродовж двох років.
У 2007, вперше за історію, за 12-місячний термін IELTS пройшли більш ніж мільйон кандидатів, зробивши його найпопулярнішим у світі тестом з англійської для здобуття вищої освіти та імміграційних потреб.[1] У 2011 році 1,7 млн учасників здавали цей тест.[2]
Зміст
1 Характеристики IELTS
2 Структура тесту
3 Шкала оцінювання
3.1 Відповідність Загальноєвропейським рекомендаціям
4 Місця
5 Найкращі результати
5.1 Країни з найвищими середніми балами
5.2 Результати за носіями мови
6 IELTS в Україні
7 Цікаво про підготовку до IELTS
8 Примітки
9 Див. також
10 Посилання
Характеристики IELTS |
IELTS властиві такі ознаки:
- Різноманітність акцентів і письмових стилів, представлених у текстових матеріалах задля мінімізації можливих лінгвістичних упереджень[3].
- IELTS тестує уміння слухати, читати, писати та розмовляти англійською.
- Використання окремих оцінок для кожного уміння (слухання, читання і т. д.). Шкала коливається від 0 («Не намагався скласти тест») до 9 («Кваліфікований користувач»).
- Розмовний модуль (Speaking) — ключовий компонент IELTS. Він проводиться у вигляді індивідуальної співбесіди з екзаменатором. Екзаменатор оцінює кандидата, зважаючи на те, як він чи вона розмовляє, але розмова також записується для контролю, і так само коментується на випадок апеляції проти отриманого балу.
- IELTS вдосконалюється зусиллями багатьох авторів завдань з усього світу. Їхні команди працюють у США, Великій Британії, Австралії, Новій Зеландії, Канаді й інших англомовних куточках земної кулі.
Структура тесту |
Усі кандидати мають виконати чотири модулі — Listening, Reading, Writing and Speaking — щоб отримати кінцевий бал, який записується у IELTS Test Report Form (TRF).
Усі кандидати виконують однакові модулі: зі слухання (Listening) та розмовний (Speaking), у той час коли модулі з читання (Reading) і писання (Writing) відрізняються в залежності від версії тесту — Academic або General.
Загальна тривалість тесту
2 години 45 хвилин
Перші три модулі — Listening, Reading and Writing (завжди саме у такій послідовності) — виконуються в один день і фактично без перерви між ними. Розмовний модуль (Speaking) може бути виконаний, на вибір центру тестування, у семиденний термін до чи після інших модулів.
Тести задумані таким чином, щоб повністю покрити діапазон вмінь від повністю необізнаного в мові до досвідченого користувача.
Шкала оцінювання |
IELTS оцінюється за дев'ятибальною шкалою, де кожний бал відповідає певному рівню знання англійської. При визначенні результатів виконується округлення до 0,5 бала на користь кандидата.
9 Досвідчений користувач
Повністю володіє мовою: використовує її доречно, точно та вільно з повним розумінням.
8 Дуже добрий користувач
Практично повністю володіє мовою, в нестандартних ситуаціях припускається випадкових неточностей і недоречностей. Добре доводить власні думки та розуміє інших.
7 Добрий користувач
Добре володіє мовою, хоча припускається випадкових неточностей, недоречностей та непорозумінь у деяких ситуаціях.
Взагалі добре вміє користуватися мовою і непогано розуміє інших.
6 Обізнаний користувач
Має загально ефективне володіння мовою, незважаючи на певні неточності, недоречності, непорозуміння. Належним чином може використовувати і розуміти мову, зокрема, у звичних повсякденних ситуаціях.
5 Середній користувач
Несповна володіє мовою, у загальних рисах розуміється у багатьох ситуаціях, хоча, скоріш за все, робить багато помилок. Кандидат розуміється на низці тем, які становлять для нього професійний чи загальний інтерес.
4 Обмежений користувач
Базове знання обмежено звичними ситуаціями. Має часті проблеми у вживанні складної мови.
3 Дуже обмежений користувач
Виражає і розуміє лише загальні речі в обмеженій кількості звичних ситуацій.
2 Незв'язний користувач
Жодне справжнє спілкування не є можливим. Має проблеми у розумінні письмової та усної мови окрім знайомих ситуацій та нагальних потреб.
1 Не користувач
По суті не володіє мовою, за винятком невеликого числа окремих слів.
0 Не намагався скласти тест
Не може бути оцінений через недостатність інформації.
Відповідність Загальноєвропейським рекомендаціям |
За оцінками керівників тесту[4] бал 6.5 IELTS відповідає рівню B2, а 7.0 — C1 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання, 8 балів є межовим значенням між рівнями С1 та C2. За окремими критичними роботами вважається, що 8 балів відповідають повному B2, а 9 — С1. Самі розробники тесту зазначають, що однозначної відповідності немає і не може бути, а тому кожний навчальний заклад, керуючись наданою інформацією, сам визначає для себе достатні для прийому на навчання бали.
Місця |
Тест складається у 500 точках в 121 країні по усьому світі та є одним з тестів з англійської у світі, що зростає найбільше. Кількість кандидатів зросла з 80 тисяч у 1999 до 1,2 млн у 2009.
Три країни, у яких тест здавала найбільша кількість людей у 2007 році в категорії Academic:
- Індія
- Іран
- Пакистан
За рік проводиться 48 тестів. Кожен центр тестування проводить до чотирьох тестів щомісяця, в залежності від потреб. Рекомендовано часовий проміжок у 90 днів за який має сенс повторно здавати тест. Фактично немає обмежень щодо термінів перездачі.[5]
Найкращі результати |
Країни з найвищими середніми балами |
У 2007 році перша п'ятірка країн у категорії Academic[6]:
- Німеччина
- Малайзія
- Філіппіни
- Росія
- Гонконг
Результати за носіями мови |
Перша п'ятірка за мовою чи національністю, що отримала найкращі результати у категорії Academic у 2007 році[6]:
- тагальська
- іспанська
- малайська
- гінді
- тамільська
IELTS в Україні |
Екзамени IELTS проводяться в Україні Британською радою. Оплата за тест становить 3750 гривень[7], що вносяться готівкою в касу Британської ради в Києві, або її представникові в Одесі чи Львові[8]. Також цей іспит можна скласти в Students International IELTS Test Centre[9]. Вартість 3500 грн.[10]
Цікаво про підготовку до IELTS |
Для того, щоб краще зрозуміти структуру тесту IELTS, спробувати прості тренувальні вправи до тесту і отримати кваліфіковані поради від англомовних фацівців українці, як і бідь-хто інший може скористатись безкошновним 6-ти тижневим онлайн курсом на платформі FutureLearn[11]. Для участі в безкошному курсі Understanding IELTS: Techniques for English Language Tests потрібно зареєструвати свій профіль користувача і відвідувати курс у будь-який вільний час поки курс триває. Слід зауважити, що бажаючі стати його відвідувачами повинні прослідкувати за строками початку і закінчення курсу, щоб заздалегідь подати заявку на участь. В рекомандаціях до учасників курсу зазначено, що курс розраховано на учнів із загальним рівнем володіння англійсьою мовою на рівні В2, але, насправді, його може відвідати будь-хто за власним бажанням. Перевагою курсу є можливість збагнути детальніше всі тонкощі і труднощі перед замовленням офіційного іспиту, можливість виявити свої сильніші і слабкіші сторони із чотирьох напрямків з яких тест проводиться, а також комунікації з англомовними учасникми курсу з різних країн світу. Такий досвід дає можливість познайомитись із різноманітними ацтентами, що виникають при англійській вимові у неносіїв мови та інш.
Примітки |
↑ IELTS tests over one million candidates in a year
↑ Over 1.7 million tests were taken last year
↑ при перевірці письма перевіряється дотримання одному певному стилю, наприклад, при загальному слідуванні правилам британської англійської слово, написане у стилі американської англійської, буде вважатись за помилку
↑ IELTS - Common European Framework. IELTS. Архів оригіналу за 2013-06-27. Процитовано 2013-01-04.
↑ зважаючи на дати екзаменів, на які можливо зареєструватись та термін отримання результатів час між екзаменами становить приблизно два місяці
↑ аб English language certifications break through one million mark in year — Tagalog speakers and Germans score best
↑ Вартість тестування IELTS | Grade. Grade | Образовательный центр (ru). 2017-06-05. Процитовано 2018-06-26.
↑ British Council Ukraine — Британська рада в Україні. Дати, вартість та місця проведення екзамену
↑ Офіційний сайт центру
↑ Вартість тестування IELTS | Grade. Grade | Образовательный центр (ru). 2017-06-05. Процитовано 2018-06-26.
↑ FutureLearn. Free Online Courses. FutureLearn (en-GB). Процитовано 2019-01-09.
Див. також |
- TOEFL
- Список мовних екзаменів
- Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти
Посилання |
- Офіційний веб-сайт IELTS
- Офіційний сайт Британської ради в Україні
- Статті та рекомендації по підготовці до IELTS