Суднобудування
Суднобудування або кораблебудування — галузь важкої промисловості, що здійснює будівництво суден. Кораблі або судна зазвичай будують на спеціалізованих підприємствах, верфях.
Суднобудування, як область колективної діяльності людей, зародилося в далекій давнині у зв'язку з виникненням потреби в суднах значних розмірів. Розвинуте суднобудування існувало в Стародавньому Єгипті, Фінікії, Стародавньому Китаї. В середні віки судна в значних кількостях будувалися у Візантії, в державах Середземномор'я і Північної Європи, в Стародавньої Русі.
На початку ХХІ ст. південнокорейська «Велика трійка» суднобудівних компаній — Hyundai Heavy Industries, Samsung Heavy Industries і Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering — домінує в світовому суднобудуванні.
Найбільша верф у світі знаходиться в Ульсані і належить Hyundai Heavy Industries.
Оскільки нові ставки фрахту в 2016 році продовжували знижуватися, тривало зниження попиту на нові судна. Як наслідок зниження замовлень і простоювання виробничих потужностей призвели до того, що південнокорейські суднобудівники опинилися у важкому фінансовому становищі. Значна частка ринку перейшла до їх китайських конкурентів[3].
Примітки |
↑ Судостроительная традиция северо-западной Руси в Средневековье
↑ Суднобудування в середні віки
↑ Subscribe to read. www.ft.com. Процитовано 2016-11-27.
Джерела |
- Shipbuilding Picture Dictionary
U.S. Shipbuilding—extensive information about the U.S. shipbuilding industry, including over 500 pages of U.S. shipyard construction records
Shipyards United States—from GlobalSecurity.org- Shipbuilding News
Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Суднобудування |
- VSM Verband für Schiffbau und Meerestechnik e. V.
- CESA Community of European Shipyards' Associations
Schiffbau, Technologie, Marineschiffbau beim Deutschen Maritimen Kompetenz Netz (DMKN)- Digitalisierte frühneuzeitliche Bücher zum Schiffbau
Це незавершена стаття про судна. Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її. |