Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука



















Міжнародний економіко-гуманітарного університет імені академіка Степана Дем'янчука

МЕГУ|день університету

?координати: пошук у Nominatim 448930 ·R (Рівне)

Тип
приватний
Країна
Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування
Україна, м. Рівне
Засновано
1992
Акредитація
IV  рівня
Ректор
Дем’янчук Анатолій Степанович
Адреса
вул. акад.С.Дем'янчука,4, Рівне, 33027, Україна
Сайт
regi.rovno.ua

Міжнародний економіко-гуманітарного університет імені академіка Степана Дем'янчука (МЕГУ) — вищий навчальний заклад міста Рівне.




Зміст





  • 1 Історія


  • 2 Факультети та інститути


  • 3 Міжнародні зв'язки


  • 4 Студентське життя


  • 5 Примітки




Історія |


Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука — перший приватний навчальний заклад на Західній Україні.


Його формування розпочалося у 1993 році. Відповідно до рішення Міжнародної педагогічної академії (МПА) розпочав свою діяльність Рівненський науково-консультаційний центр (філія МПА), зареєстрований Міністерством освіти України як заклад з правом підготовки фахівців з вищою освітою.


У грудні 1994 р. заклад перейменовано на Рівненський економіко-гуманітарний інститут (РЕГІ), який отримав ліцензію на здійснення освітньої діяльності у сфері вищої школи.


У червні 1998 р. було вручено дипломи першим 407 випускникам інституту. Диплом № 1 з відзнакою отримала педагог Наталія Чепелюк.


29 квітня 1999 р. з ініціативи засновника вузу академіка Степана Дем'янчука в університеті відкрито перший в Україні Музей миру.


У 2001 р. інститут перейменовується в «Міжнародний університет „РЕГІ“ імені академіка Степана Дем'янчука». 21 травня 2001 р. МУ «РЕГІ», одним із перших у західному регіоні вищих навчальних закладів недержавної форми власності, акредитовано за третім освітньо-кваліфікаційним рівнем.


У 2004 р. заклад отримав нинішню назву — Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука. Того ж року МЕГУ включено до Державного реєстру ВНЗ України.


Нині в МЕГУ функціонує вісім факультетів: економічний (з 1993 р.), історико-філологічний (з 1997 р.), здоров'я, фізичної культури і спорту (з 1998 р.), кібернетики (з 1999 р.), юридичний, (2003 р.), журналістики (з 2005 р), факультет Європейської освіти, а також діє Інститут педагогічної освіти, створений у 2004 р. на базі педагогічного та природничо-географічного факультетів.


Університет має п'ять власних сучасних навчальних корпусів, найбільший у регіоні спортивно-оздоровчий комплекс, басейн, власні гуртожитки, комп'ютерні класи, з об'єднаними у локальну мережу і підключеними до Інтернету комп'ютерами, видавничий центр, бібліотеку з електронним каталогом тощо. У нашому закладі функціонують творчі та наукові гуртки, студентський театр, команда КВН, танцювальні та естрадні колективи. Ми гордимося нашими спортсменами — переможцями та призерами Олімпійських та параолімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи.


За останні 16 років університет підготував понад 13 000 висококваліфікованих спеціалістів, які отримали дипломи державного зразка.


Сьогодні навчальний процес в МЕГУ забезпечують 44 професори, доктори наук, академіки галузевих та міжнародних академій, 138 кандидатів наук та доцентів.


Міжнародний економіко-гуманітарний університет тісно співпрацює з вищими навчальними закладами Польщі, Угорщини, Литви, Словаччини, Чехії, Білорусі, Росії та США. Наші студенти мають унікальну можливість паралельно здобувати освіту за європейськими програмами в університеті Яноша Кодолані у м. Секешфехерварі (Угорщина).


Станом на 1 січня 2011 року на базі МЕГУ проведено 17 міжнародних науково-практичних конференцій з економічних і гуманітарних проблем за участю провідних вчених України, Угорщини, Польщі, Німеччини, Білорусі, Росії та інших країн. Науковці та студенти університету, у свою чергу, взяли участь у багатьох наукових форумах, що проводились в Україні та за кордоном.


10 березня 2011 року університет акредитовано за четвертим освітньо-кваліфікаційним рівнем.[1]



Факультети та інститути |


  • Економічний

  • Європейської освіти

  • Здоров'я, фізичної культури і спорту (ЗФКС)

  • Історико-філологічний

  • Кібернетики

  • Журналістики

  • Юридичний

  • Природничо-географічний

  • Інститут педагогічної освіти


Міжнародні зв'язки |


Міжнародний економіко–гуманітарний університет імені академіка С. Дем'янчука входить в десятку найкращих навчальних закладів України приватної форми власності. Упродовж двадцятилітнього існування університету міжнародна співпраця та налагодження зв'язків з навчальними та науковими установами Європи є пріоритетним напрямом діяльності.


Міжнародне співробітництво здійснюється у галузях проведення міжнародних науково-практичних конференцій, обміну викладачів та студентів, видавництва спільних збірників наукових праць, випуску спільних науково- публіцистичних журналів, навчання студентів університету за кордоном, організації семінарів, виставок, симпозіумів, співпраці з міжнародними фондами, урядовими та неурядовими представництвами[2].



Студентське життя |


Телевізійна служба МЕГУ

Телевізійна служба МЕГУ або ТСМ — програма новин. Виходить один раз на тиждень. ТСМ є базою для набуття практичних навичок студентів-журналістів факультету журналістики. Студенти факультету постійно знаходяться в епіцентрі останніх подій.[3]


«Сьомий поверх» — тижневик, який видають студенти-журналісти, втілюючи в життя знання здобуті в аудиторіях факультету журналістики. Тим самим кожного тижня отримують практичні навички журналістської роботи.


Радіостудія «Університетська хвиля» працює як університетський засіб масової інформації у проводовому мовленні, створюючи та транслюючи звукові програми цікаві для викладачів, працівників ВНЗ та студентів. А також як навчальна лабораторія для проведення практичних занять зі студентами, що навчаються на факультеті журналістики за обраною спеціалізацією.


Народний театр «Бриз» — народний аматорський театр. Щороку самодіяльні актори тішать своїх шанувальників прем'єрами.



Примітки |




  1. Історія університету


  2. Міжнародні зв'язки


  3. Телевізійна служба МЕГУ



Popular posts from this blog

1928 у кіно

Захаров Федір Захарович

Ель Греко