Млинівський район






































Млинівський район






Mlinivskiy rayon gerb.png

Flag of Mlyniv raion.png

Герб

Прапор

Розташування району
Район на карті області
Основні дані

Країна:

Україна Україна

Область/АРК:

Рівненська область

Код КОАТУУ:
5623800000

Утворений:

1939

Населення:

37 563 (на 1.02.2016)

Площа:
945 км²

Густота:
40,5 осіб/км²

Тел. код:
+380-3659

Поштові індекси:
35100—35187
Населені пункти та ради

Районний центр:
смт Млинів

Селищні ради:
1

Сільські ради:
29

Смт:
1

Села:
92

Мапа району
Мапа району
Районна влада

Адреса:
35100, Рівненська обл., Млинівський р-н, смт Млинів, вул. Народна, 1
Телефон приймальної адміністрації — (03659) 6-45-85

Веб-сторінка:

Млинівська РДА

Голова РДА:
Рухер Петро Віталійович

Голова ради:
Харков Василь Радіонович
Мапа





Commons-logo.svgМлинівський район у Вікісховищі


Мли́нівський райо́н — адміністративно-територіальна одиниця Рівненської області України. Площа — 945 км², що становить 5 % території області. Районний центр — смт Млинів.


Район розташований у південно-західній частині Рівненської області.


Межує на півночі — з Луцьким районом Волинської області, на сході — з Рівненським і Дубенським районами, на півдні — з Дубенським, на заході — з Демидівським районом Рівненської області.




Зміст





  • 1 Історія


  • 2 Фізико-географічна характеристика


  • 3 Населення


  • 4 Економіка


  • 5 Освіта і культура


  • 6 Політика


  • 7 Природно-заповідний фонд


  • 8 Пам'ятки


  • 9 Відомі люди


  • 10 Примітки


  • 11 Література


  • 12 Посилання




Історія |


Млинівський район як адміністративно-територіальна одиниця утворений у 1940 році.[1]. Підчас Другої світової війни входив до Дубенської округи генеральної округи Волинь-Поділля Райхскомісаріату Україна[2]. 1959 року до нього був приєднаний Острожецький район.


У 1962 році до Млинівського району приєднано Демидівський район, а 22 вересня 1995 року, згідно з Постановою Верховної Ради України № 346/95-ВР[3], відновлено Демидівський район.



Фізико-географічна характеристика |


Млинівщина розташована у південно-західній частині Рівненської області у межах Волино-Подільської рівнини, охоплюючи підобласть Волинської височини. Височини розділяють водні артерії великих річок Стиру та Ікви, що протікають по території району. Є 6 малих річок, 5 штучних водойм, одне водосховище (Млинівське). Недалеко від Млинова розташовані об'єкти природно-заповідного фонду — урочище «Хвороща», гідрологічні заказники «М'ятин» і «Добрятин».


Ліси займають 11866 га або 12,6 % території району, з них 8935 га державних лісів.


Млинівщина багата нерудними корисними копалинами місцевого значення такими як пісок, крейда, торф.


Провідне місце в економіці району займає сільське господарство.



Населення |


Населення району становить — 39,5 тис.осіб, в тому числі сільське — 31,2 тис. осіб. У районі проживають 2524 одиноких громадян літнього віку та пенсіонерів, які взяті на облік в районному територіальному центрі обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, обслуговуються соціальними працівниками та робітниками 1734 особи. Станом на 1 квітня 2008 року на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Млинівському районі знаходиться 11800 пенсіонерів.


У складі району — одне селище міського типу та 92 села, які об'єднуються 1 селищною і 29-а сільськими радами. Найбільший населений пункт — смт Млинів.


Районний центр — смт Млинів розташований на березі річки Ікви за 15 км від автомагістралі E40 (Київ—Львів—Чоп) та за 24 км від залізничної станції Дубно. Також територією району проходить автошлях E58.



Економіка |


У районі діє 6 промислових підприємств: ТзОВ «Млинівські макарони» та «Рівне-Зерно-Продукт», ПП «ВКЗ-Дебют», «Меркурій», Брищанський цегельний завод і КП «Агропроменерго».


На виробництво харчових продуктів, напоїв припадає 94 %.


У районі налічується 36 підприємств з виробництва сільськогосподарської продукції, 53 фермерських господарств та інших сільськогосподарських землекористувачів, у тому числі: СВК — 2, СФГ — 27, СПП — 18, господарські товариства — 3. Загальна площа сільгоспугідь становить 67,3 тис.га., в тому числі ріллі — 61,8 га.


Сільське господарство спеціалізується на виробництві продукції тваринництва, кормовиробництва, вирощуванні зернових і цукрових буряків.


Транспортне обслуговування господарського комплексу і населення району здійснюється одним видом транспорту — автомобільним. На території району діє 2 автопідприємства, а також перевезення здійснюють сільгосппідприємства та приватні перевізники.


Мережа автобусних сполучень включає 40 приміських відправлень місцевого формування, з них 10 міжобласних, 5 міжміських місцевого формування та 144 міжміських транзитних відправлень. В середньому щоденно здійснюється 189 відправлень.


Будівельний комплекс складається з 2-х будівельно-монтажних і 2-х шляхобудівельних організацій. Послуги електрозв'язку в районі надаються Млинівським цехом електрозв'язку № 6 Дубенського центру № 2 Рівненської дирекції ВАТ «Укртелеком». Млинівський цех обслуговування споживачів Дубенського ОЦПЗ № 2 Рівненської дирекції УД ППЗ «Укрпошти» забезпечує жителів району послугами поштового зв'язку. До його складу входять 26 відділень зв'язку.


Торговельна мережа району налічує 330 торгових об'єктів, з них 308 магазинів та 17 кіосків. На території району діє два змішаних ринки «Млинівський» та ринок Острожецького сільського комунального господарства на 638 торгових місць.


У сфері побутового обслуговування населення функціонують 130 об'єктів побуту. Найбільша питома вага припадає на: виготовлення меблів та столярних виробів — 18,5 %, перукарські послуги — 17 %, пошиття та ремонт одягу — 11 %, ремонт взуття — 10 %, ремонт радіоапаратури та побутової техніки — 6,8 %, комп'ютерні послуги — 5 %.


Фінансові структури в районі представлені відділеннями: Приватбанку, ВАТ «Райффайзен Банк Аваль», «Укрінбанк», ВАТ КБ «Надра», АБК «Правекс-Банк», Ощадбанк України, а також 1 філією кредитних спілок.


На цей час у селищі розташовано телефонну квазі-електронну станцію «Квантсис». Телефонний зв'язок по селищу кабельний. Досить широкого поширення набув стільниковий зв'язок. На території району розташовано 12 станцій стільникового зв'язку МТС, «Київстар» та «Лайф».



Освіта і культура |


На території району діють 32 загальноосвітні школи та 18 філій, у яких працює 756 педагогічних працівників та навчається 5613 учнів. Функціонують навчально-виховний комплекс, будинок творчості школярів, центр туристсько-краєзнавчої творчості, дитячо-юнацька спортивна школа та міжшкільний навчально-виробничий комбінат.


У районі діє 2 лікарні, 6 — лікарських амбулаторій, 35 ФАПів. Забезпечення лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення — 60,5 ліжка. Кількість лікарів усіх спеціальностей — 102 чоловіки, працівників середнього медичного персоналу — 339 чол. Забезпечення лікарями на 10 тис. населення — 25,7 чоловік.


Культурно-освітню та дозвіллєву роботу серед населення проводять працівники установ та закладів культури. Культура представлена в районі 43 закладами клубного типу, 34 бібліотеками, художньою та музичною школами, краєзнавчим музеєм та районним центром дозвілля. У них працює 9 народних колективів.


Спортивні об'єкти району — стадіон «Колос» на 1500 місць, водна база відділу освіти з «Елінгом» та готелем на 30 ліжко-місць та база райради «Колос» на 15 місць.


Також — 36 спортивних майданчиків, 12 футбольних полів, 12 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 12 стрілецьких тирів.


У районі діє два спортивних клуби: СК «Горизонт» у с. Острожець та СК «Граніт» з рукопашного бою та кікбоксингу.



Політика |


25 травня 2014 року відбулися Президентські вибори України. У межах Млинівського району була створена 51 виборча дільниця. Явка на виборах складала — 76,31 % (проголосували 22 504 із 29 491 виборців). Найбільшу кількість голосів отримав Петро Порошенко — 56,83 % (12 790 виборців); Юлія Тимошенко — 17,86 % (4 019 виборців), Олег Ляшко — 14,18 % (3 191 виборців), Анатолій Гриценко — 4,04 % (909 виборців). Решта кандидатів набрали меншу кількість голосів. Кількість недійсних або зіпсованих бюлетенів — 0,58 %.[4]



Природно-заповідний фонд |


Ботанічні заказники:


  • Грабовещина

Геологічні заказники:


  • Яр «Каменярня», урочище «Біла дебря»

Гідрологічні заказники:



  • Заплава річки Стир, Урочище «Добрятин», Урочище «М'ятин»

Ботанічні пам'ятки природи:



  • Печений Віл, Урочище «Хвороща» (загальнодержавного значення)

Заповідні урочища:



  • Гора Смордва, Урочище «Берещина», Урочище «Війницьке», Урочище «Кароліна», Урочище «Смордва»

Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва:



  • Млинівський парк, Острожецький парк


Пам'ятки |


Докладніше: Пам'ятки історії Млинівського району

У Млинівському районі Рівненської області нараховується 65 пам'яток історії.



Відомі люди |



  • Цимбалюк Євген Павлович — письменник, заслужений журналіст України, лауреат літературних премій імені Світочів та імені Валер'яна Поліщука, премії імені Франка в галузі інформаційної політики, головний редактор літературно-краєзнавчого журналу «Погорина».


  • Пащук Іван Григорович — письменник, журналіст, краєзнавець.


Примітки |




  1. Адміністративно-територіальний устрій Рівненської області (довідник)


  2. Territoriale Veränderungen in Deutschland und deutsch verwalteten Gebieten 1874—1945. (нім.)


  3. Постанова Верховна Рада України від 22.09.1995 № 346/95-ВР «Про утворення Демидівського району Рівненської області»


  4. ПроКом, ТОВ НВП. Центральна виборча комісія - ІАС "Вибори Президента України". www.cvk.gov.ua. Процитовано 2016-03-12. 



Література |



  • Пащук І. Млинівщина літературна: Біобібліогр. довідник про літераторів, які своїм життям та творчістю причетні до Млинівського р-ну Рівненської обл. — Рівне: Вид-во «Азалія» Рівненська орг. СПУ, 1992. — 66, [2] с.: портр. — (Краєзнавча б-ка).


Посилання |


Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Млинівський район












Волинська область
(Луцький район)

Волинська область
(Луцький район)

Волинська область
(Ківерцівський район)

Демидівський район

Gray compass rose.svg

Рівненський район

Радивилівський район

Дубенський район

Дубенський район

Popular posts from this blog

1928 у кіно

Захаров Федір Захарович

Ель Греко