Громадське телебачення
Громадське телебачення | |
---|---|
Країна | Україна |
Зона мовлення | Інтернет, супутникове[1] |
Час мовлення | Цілодобово |
Мова мовлення | українська російська (основний канал) російська ("Громадское на русском") англійська (Hromadske international) |
Формат зображення | 576i 16:9 (SDTV) 1080p (HDTV) |
Тематика каналу | Інформаційна |
Дата початку мовлення | 22 листопада 2013 року |
Засновник | Скрипін Роман Андрійович, Євген Глібовицький, Аласанія Зураб Григорович, Андрушко Сергій Степанович, Банкова Юлія, Вінтонів Роман Іванович, Гнап Дмитро Володимирович, Наталя Гуменюк, Кутєпов Богдан, Мустафа-Масі Найєм, Сайчук Андрій, Яневський Данило Борисович і Станко Анастасія Романівна |
Керівник(и) | Катерина Горчинська (CEO) |
Слоган | дивись. думай. вирішуй |
Сайт | hromadske.ua |
Грома́дське телеба́чення (Hromadske.ua) — український інтернет-канал, який почав мовлення 22 листопада 2013 року.[2] Проект був анонсований в червні 2013 року 15-ма журналістами і зареєстрований як недержавна організація.
Зміст
1 Історія каналу
1.1 Громадське
1.2 Громадське російською
1.3 Hromadske International
2 Засновники
3 Команда журналістів
3.1 Колишні журналісти
4 Джерела фінансування
5 Скандали
5.1 Скандал зі Скрипіним
5.2 Порушення журналістської етики
5.3 Відео з авдіївської промзони
5.3.1 Версія Штабу АТО
5.3.2 Версія «Громадського»
6 Див. також
7 Примітки
8 Посилання
Історія каналу |
Громадське |
Мовлення каналу у прямому ефірі розпочалося 22 листопада 2013 о 14:00, це сталось раніше запланованого часу через рішення Кабінету Міністрів України про призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію з ЄС та пов'язаним Євромайданом.[3]
Вже за два дні, 24 листопада, кількість переглядів «Громадського» сягнула 761 тисяч за 8 годин із середнім часом перегляду 12 хв 36 с, а максимальна кількість одночасних переглядів досягла 36 тис. Кількість пристроїв, з яких переглядали канал, склала 289 тисяч.[4]29 листопада у Маріїнському парку у Києві невідомі побили двох журналістів «Громадського телебачення» — Дмитра Гнапа та Якова Любчича[5].
«Громадське телебачення» стало одним з найважливіших джерел інформації про події Євромайдану. 1 грудня прямий ефір каналу дивилось близько 100 тис. глядачів.[6]
У листопаді 2014 року стало відомо, що канал «Громадського телебачення» на YouTube став найбільшим каналом в історії сайту за кількістю годин показаних у прямому ефірі.[7]
Громадське російською |
29 жовтня 2014 року з заявою «Годі вже просто жити та розмовляти російською. Треба жити та говорити російською для тих, хто не знає правду про Україну.»[8] Громадське анонсувало запуск російськомовного мовлення «Громадское на русском». 28 січня 2015 у проекту з'явився свій окремий сайт.[9]
Проект позиціонує себе як джерело головних новини України російською мовою[9]. Проект було засновано командою українських та російських журналістів, медіа-професіоналів з метою не протистояти російській пропаганді, яка невпинно міцнішає, а радше показати, що насправді відбувається в Україні та на пострадянському просторі, а також дати можливість вільній думці знову говорити російською мовою.[9]
Hromadske International |
1 вересня 2014 року розпочалося мовлення «Hromadske International» англійською мовою. Спочатку проект не мав окремого сайту і публікував статті на платформі medium.com[10] аж поки 21 січня 2015 у проекту не з'явився окремий сайт.[11]
Засновники |
- Андрушко Сергій Степанович
- Банкова Юлія Сергіївна
- Баштовий Андрій Васильович
- Вінтонів Роман Іванович
- Гнап Дмитро Володимирович
- Мустафа Найєм
- Скрипін Роман Андрійович
- Яневський Данило Борисович
Команда журналістів |
Сергій Андрушко — лауреат премії «Телетріумф» у номінації «Репортер» (2010), шеф-редактор програм на телеканалі ТВі, блогер, відомий репортажист України.
Роман Вінтонів — журналіст телеканалів К1, Інтер, BBC, 1+1, шеф-редактор новин телеканалу ZIK, редактор ток-шоу, інтернет-блогер, автор і ведучий програми «Але Є Одне Але» (АЄОА), відомий як Майкл Щур — «ведучий Телебачення Торонто».
Наталя Гуменюк — журналіст-міжнародник (Інтер, Новий канал, ICTV, 5 канал, К1), співпрацювала з виданнями «Український тиждень», Esquire Україна, «Українська правда», студією «1+1», радіо «Голос столиці», OpenDemocracy Russia (Велика Британія), RTL-Netherlands, M6 (Франція).
Богдан Кутєпов — журналіст, телеведучий, автор і ведучий низки програм на телеканалах ТВі та СТБ. Відомий серією телевізійних розслідувань про безпеку режимних об'єктів.
Андрій Сайчук — працював кореспондентом на каналах Інтер, ТВі, був ведучим програми ранкових новин, програми «Дорогі депутати» на каналі ТВі та 5 каналі.
Анастасія Станко — працювала журналістом на телеканалі ТВі. Член організації ПЛАСТ та Руху «Стоп цензурі».- Андрій Баштовий — web-журналіст, ведучий на радіо «Свобода», відеограф, блогер.
Юлія Банкова — телеведуча та журналіст, працювала на канал «Сіті», Першому національному, ТВі, була співведучою у програмі новин на ТВ, співавтор програми «Дорогі депутати» на 5 каналі та ТВі.
Ангеліна Карякіна — з 2016 року шеф-редактор новин.
Колишні журналісти |
Євген Глібовицький — експерт з довготермінових стратегій, викладач, засновник компанії зі стратегічного консультування та маркетингу pro.mova. Працював на телеканалах 1+1, Першому національному, локальним співпродюсером для телеканалів CBS (США) та BBC (Велика Британія). Ведучим чи журналістом Громадського не працював — долучався до створення проекту як консультант. Наразі є членом Наглядової ради Громадського[12].
Данило Яневський — український історик, головний редактор, теле- та радіоведучий, заслужений журналіст України, працював на радіо «Свобода», «Голос Америки», телеканалах 1+1, 5 канал.
Мустафа Найєм — працював ведучим програм «Чорне та біле», «Сьогодні про головне» (ТВі), редактор програми «Свобода Савіка Шустера» на телеканалі «Інтер», журналіст «Української правди».
Зураб Аласанія — співзасновник та директор медіа-группи «Об'єктив», засновник агентства «МедіаПорт», працював директором Харківської ОДТРК. Генеральний директор Національної телекомпанії України.[13][14]
Тетяна Даниленко — телеведуча програм «Час новин» та «Час: підсумки» на. 5 каналі, працювала кореспондентом на телеканалі СТБ та 5 каналі.
Роман Скрипін — медіа-менеджер, журналіст, відомий телеведучий (СТБ, 5 канал, ТВі, Новий канал, радіо «Свобода», Громадське Радіо), співавтор створення 5 каналу, медіа-директор інформагенції РБК-Україна.
Мар'яна Почтар — медіаконсультант, речник громадських та політичних організацій, експерт у галузі публічних комунікацій та зв'язків з громадськістю. Продюсер Skrypin Production.
Анна Бабінець — журналіст агенції «Слідство.Інфо», колишній журналіст програми «Знак оклику» на ТВі.
Дмитро Гнап — працював кореспондентом, редактором, ведучим новин на каналах СТБ, Перший Національний, UBC, ТВі. Відомий резонансними розслідуваннями. Координатор і репортер агентства «Слідство.Інфо».
Джерела фінансування |
«Громадське телебачення» позиціонує себе як незалежний медіаканал, що фінансується напряму глядачами через краудфандинґ[15][16][17]. При цьому особливу увагу команда «Громадського» збирається приділяти прозорості й звітності своєї організації[15]. На офіційному веб-сайті було оприлюднено проміжний фінансовий звіт станом на початок грудня 2013 року[18]. Підсумковий звіт за 2013 рік був наданий на початку 2014 року.
Скандали |
Скандал зі Скрипіним |
19 січня 2016 розгорівся скандал навколо Романа Скрипіна[19] — тоді Наглядова Рада Громадського ТБ звинуватила журналіста в одноосібному контролі частини грошових коштів. Йшлося про більш ніж 150.000 євро і $ 36.000, які знаходилися на його рахунку.[20] Після цього пролунали звинувачення і від його колег — Дмитра Гнапа, Анастасії Станко, Богдана Кутєпова. У свою чергу, Роман заявив що готовий практично негайно перерахувати більшу частину коштів на будь наданий рахунок, але він повинен бути не в Україні.[21]
Станом на квітень 2016 року, канал подав заяву про вчинення злочину за ст. 190 КК (заволодіння чужим майном або шахрайство) Скрипіним на суму 38.324,08 $ та 215 203 євро. Також канал звинувачував поліцію в бездіяльності щодо цієї справи.[22]
Скрипін пояснив ситуацію тим, що створив рахунок для збору коштів для «Громадського» Paypal в Чехії через неможливість приймати платежі на український електронний рахунок. Згодом деякі з колег почали вважати, що Роман привласнив ці гроші і почали вимагати їх повернути[23].
Порушення журналістської етики |
2 квітня 2016 на каналі вийшла передача «Подвійне життя Президента», в якій на фоні відеоряду боїв під Іловайськом подавалась інформація про «реєстрацію» Петром Порошенком офшорних компаній[24]. 5 квітня редакційна колегія компанії визнала факти порушення каналом редакційної політики та зловживання використанням архівних кадрів, які відволікали глядача від суті розслідування та переводили її у площину емоцій. Жодної експертизи правників та економістів при підготовці програми про офшори не проводилось[25].
Відео з авдіївської промзони |
Версія Штабу АТО |
6 липня 2016 року журналісти Анастасія Станко, Костянтин Реуцький та кореспондент російської «Нової газети» Юлія Полухіна здійснили відеозйомку в зоні діяльності 81-ї ОАМБр в Авдіївці.
8 липня 2016 року Штаб АТО звинуватив журналістів у тому, що вони розмістили відео, що містить інформацію про місце та облаштування позицій, в публічному доступі. Пізніше це відео було поширене російською «Новою газетою», а штаб АТО запросив позбавлення акредитації Станко і всієї команди Громадського ТБ[26].
Версія «Громадського» |
11 липня 2016 року «Громадське телебачення» у відповідь на звинувачення Штабу АТО виклало свою версію подій, в якій було зазначено, що:
- Журналістка російської «Нової газети» Полухіна мала окрему акредитацію від прес-центру АТО та їздила до Авдіївки в той же час, що і знімальна група «Громадського».
- Відео з промзони досі немає на сайті hromadske.ua та ніколи не було. «Громадське», під час зйомок 6 липня, взяло на себе добровільне зобов'язання не викладати відео з промзони Авдіївки протягом доби — на таких умовах журналісти Громадського домовились з командиром батальйону Гуріним Сергієм Генадійовичем.
- Відео, відзняте «Громадським» в Авдіївці, було завантажено на Youtube 8 липня приблизно о 5:30 для того, аби узгодити його з військовими. Приблизно о 07:55 доступ до нього був закритий повністю — це рішення було ухвалено головним редактором на власний розсуд, жодних вимог прибрати матеріал не надходило.
- «Громадське» не виставляло сюжету з Авдіївки на свій сайт.
- Жодних конкретних претензій щодо начебто шкоди військовим «Громадське» не отримувало ані від прес-служби АТО, ані від Міністерства оборони.[27]
Див. також |
- Громадське радіо
- Громадське телебачення Волині[28]
- Громадське ТБ Дніпро
- Громадське телебачення Донеччини
- Кременчуцьке Громадське Телебачення
- Громадське телебачення Полтава
- Громадське телебачення Харків
- Громадське телебачення: Черкаси
Примітки |
↑ «Громадське ТБ» почало супутникове мовлення без ліцензії. Роман Скрипін пояснив, як
↑ «Громадське ТБ»: «Все гірше, ніж ви думаєте, але надія є», Телекритика (14 июня 2013)
↑ «Громадське телебачення» о 14:00 починає своє мовлення із євромарафону // Українська правда, 22.11.2013.
↑ «Громадське ТБ» б'є рекорди переглядів // ТелеПростір, 26.11.2013.
↑ У Маріїнському парку побили журналістів Громадського телебачення // Інтерфакс-Україна, 29.11.2013.
↑ Ольга Мінченко. Громадське телебачення зараз дивиться понад 100 тис. людей одночасно // Watcher, 01.12.2013.
↑ Тимур Ворона. «Громадське ТБ» встановило світовий рекорд показу у прямому ефірі на YouTube // Телекритика, 26.11.2014.
↑ Громадське, куди ти? — Тексти, 31/10/2014
↑ абв У «Громадского на русском» з'явився сайт — Hromadske.tv 28 січня 2015
↑ https://medium.com/@Hromadske
↑ У Hromadske International з'явився сайт — Hromadske.tv 21 січня 2015
↑ Євгенія Закревська стала Головою Наглядової ради Громадського. hromadske.ua. Процитовано 2016-10-18.
↑ Уряд призначив Зураба Аласанію генеральним директором НТКУ. Веб-портал органів виконавчої влади України. 25-03-2014.
↑ Зураб Аласания возглавил Национальную телекомпанию Украины. mediaport.ua (ru). 25-03-2014.
↑ аб http://hromadske.tv/about/
↑ http://hromadske.tv/donate?
↑ http://biggggidea.com/project/392/
↑ http://hromadske.tv/episode/131
↑ Заява Наглядової ради Громадського. www.hromadske.tv. Архів оригіналу за 2016-01-19. Процитовано 2016-01-19.
↑ Громадське ТВ звинувачує свого співзасновника і популярного ведучого у привласненні коштів, зібраних з добровільних пожертв. nv.ua. Процитовано 2016-01-19.
↑ Роман Скрипін - Друзі! Сьогоднішня заява Наглядової Ради... | Facebook. www.facebook.com. Процитовано 2016-01-19.
↑ http://www.hromadske.tv/society/zayava-gromadskogo-tb-dlya-blagodiinikiv-ta-gromad/ Заява Громадського ТБ для благодійників та громадськості
↑ Інтерв’ю з Романом Скрипіним. Про онлайн-ЗМІ, фейкову журналістику, євроінтеграцію та безвіз. Tokar.ua (uk-UA). 2017-06-07. Процитовано 2017-07-07.
↑ Порошенко заснував три офшори замість «сліпого трасту»
↑ Розслідування «Слідства» про офшори Порошенка — висновок Редакційної ради
↑ Штаб АТО просить СБУ забрати акредитацію в журналістів «Громадського ТБ»
↑ [1]
↑ Громадське. Волинь
Посилання |
- Офіційний сайт Громадського телебачення
- Старий сайт Громадського телебачення
Громадське телебачення блог на Tumblr
«Громадське ТБ»: « Все гірше, ніж ви думаєте, але надія є» stv.mediasapiens.ua, 14.06.2013
Hromadske.tv — голос української революції, euronews.com, 03.03.2014
|
|