Вища партійна школа при ЦК КПУ



















Київська вища партійна школа

Institute mv.jpg


Сучасний Інститут міжнародних відносин


Країна
Україна Україна
Розташування
Київ
Архітектор
Ігор Шпара, Георгій Духовичний, Олександр Тамаров, Олександр Нощенко
Клієнт
УРСР
Дата початку спорудження
1979
Дата закінчення спорудження
1986
Стиль
функціоналізм
Адреса
вул. Мельникова, 36/1

Ки́ївська ви́ща парті́йна шко́ла — освітня установа при Центральному Комітеті КПУ у Києві часів УРСР, що займалася підготовкою та ідеологічним вихованням керівних та управлінських кадрів КПУ. Діяла протягом 1986–1991 рр (у 1990–1992 рр. мала назву — Київський інститут політології та соціального управління). Містилася спочатку в Рильському провулку, а від 1986 року в однойменній будівлі по вул. Мельникова, 36/1.



Історія |


Створена 1946 року як Республіканська партійна школа зі строком навчання слухачів 2 роки на базі середньої освіти. 3 1949 року перейшла на трирічні навчальні програми, стала давати вищу освіту. У 1956 строк навчання суло збільшено до 4 років. З 1962 року до ВПШ приймали партійних, радянських і комсомольські працівників, працівників засобів масової інформації та пропаганди з вищою освітою. Навчання тривало 2 роки. Випускники здобували так звану вищу партійно-політичну освіту. Прийом слухачів провадився ЦК Компартії України за рекомендаціями обкомів партії. ВПШ розташовувалася в приміщенні колишньої гімназії Стельмашенка за адресою Рильський провулок, 10.


Нова споруда навчального закладу була збудована у 1979–1986 рр. як навчальний корпус ВПШ при ЦК КПУ на місці колишнього акліматизаційного саду НАН України. Автори проекту — архітектори Ігор Шпара, Георгій Духовичний, Олександр Тамаров, Олександр Ноценко; конструктор — Іван Онуфрієнко.


Будинок Вищої партійної школи Х-подібний у плані, має 4 поверхи. Відрізняється компактним об'ємно-планувальним рішенням, викликаним особливостями ділянки забудови. Фасади облицьовані білим каменем.


Після проголошення незалежності України Вищу партійну школу було розформовано, а її будівлю передано на баланс Київського національного університету імені Шевченка. Нині в будинку містяться Інститут міжнародних відносин та Інститут журналістики КНУ. До 2018 тут також містилися окремі підрозділи Національної академії державного управління при Президентові України.



Джерела інформації |


  • Київ. Історична енциклопедія. 1917–2000 рр.

Popular posts from this blog

1928 у кіно

Захаров Федір Захарович

Ель Греко